Genel Başkanımız Hakan POLAT

Türkiye Gençlik ve Spor Teşkilatı (TGT) Genel Başkanı, Kızılelma Ocakları Genel Başkanı, Türkiye Gençlik ve Spor Teşkilatı Dergisi İmtiyaz sahibi eski MGV ve Ak Parti Gençlik Kolları kurucularından olan TGT Genel Başkanı Hakan Polat 1978 yılında Kırıkkale’de doğdu. Aslen Çorumludur. Halihazırda yurtiçi ve yurtdışı ithalat ve ihracat firmalarına danışmanlık yapmaktadır.

TGT Genel Başkanlığı’nda özellikle 17-25 Aralık operasyonlarından sonra ülkemizin neredeyse tüm vilayetlerinde Cumhurbaşkanı’nın ülküsünü ülkü edinen Hakan Polat, Türkiye genelinde 35 il ve ilçelerinde yapılanmaya gitmiştir. Referandum sürecinde Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne EVET kampanyaları düzenlemiştir. Yapılan organizasyonlar aşağıda sırayla sunulmaktadır.

Başkanlık Sistemi gündeme geldiği gün Türkiye’nin birçok ilinin sokaklarında TGT olarak “Gençlik Başkanlık İstiyor” afişlerinin asılmasını sağladı.

04 Mart 2017 tarihinde Diyarbakır Dicle Üniversite’si Konferans Salonu’nda yaklaşık 3000(üç bin) kişinin katılımıyla “En Sevgiliye Hasret, En Sevgilinin Yolundan Giden Lidere EVET” programı düzenlendi.

Diyarbakır’a Genel Merkez Yönetimiyle birlikte referandum süreci boyunca dört defa çıkartma yaptı. Sur bölgesindeki esnaflara ve halka bizzat Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetimimiz tarafından ziyarette bulunulup referandumda EVET oyu vermeleri için ikna çalışmaları yaptı.

Talimatlarıyla Diyarbakır il ve ilçelerinde İl ve İlçe yönetimlerinin evet ikna turları için ziyaret etmediği köy- kasaba kalmamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın en son Diyarbakır’daki Evet mitingine çok büyük bir katılımla destek vermiştir.

Batman’da, Mardin’de, Muş’ta, Şırnak’ta, Bitlis’te, Bingöl’de, Hakkari’de, Ağrı’da, Van’da, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te tüm köyler de dahil EVET ikna ziyaretleri yaptırmıştır. İl, ilçe, mahalleler ve köylerdeki muhtar ve yönetimleriyle ayrı ayrı toplantılar yaptırmış, neticeleri de alınmıştır.

Yozgat’ta Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda 2000 (iki bin) kişinin katılımıyla sanatçımız Uğur Işılak’la “TEK SEVDAMIZ TÜRKİYE EVET” programı düzenlemiştir.

Yozgat il teşkilatları merkezde ve köylerde ev ev dolaşıp EVET ikna ziyaretleri düzenlemiştir.

Kırşehir’de, Aksaray’da, Kayseri’de, Konya’da, Antalya’da, Kırıkkale’de ve İzmir’deki İl Temsilcilikleri tarafından neden EVET konulu programlar düzenleyip tek tek evleri dolaşmış ve EVET broşürlerimizi dağıtılmıştır.

İzmir TGT İl Teşkilatı tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla düzenlenen EVET mitingine denizden gemilerle “TGT Evet diyor” pankartlarıyla ve sloganlarıyla destek verilmiştir.

01 Nisan 2017 tarihinde Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ve MHP Erdemli ve Mersin İl ve ilçe yönetimlerinin katılımıyla Mersin - Erdemlide Devlet Bahçeli Meydanı’nda 15-20 bin kişinin iştirak ettiği yine “TEK SEVDAMIZ TÜRKİYE - EVET” Uğur Işılak programı düzenlenmiştir. Yenikapı mitingindeki ruhu taşıyan program Mersin ve çevre illerde büyük ses getirmiştir.

Erdemli ’de Kırşehir Mehteran Takımı önde TGT ve Erdemli halkı arkada şehir içinde mehteran turu yapılmıştır.

Cumhurbaşkanımızın referandum süreci boyunca yapmış olduğu mitinglere teşkilatları bulunan tüm illerde Genel Merkez Yönetimi, il ve ilçe teşkilatlarımız olarak geniş bir katılımlar sağlanmıştır.

1. TGT EVET TIR’I;

Referandum süreciyle ilgili değişen Anayasa’nın 18 (on sekiz) maddesi ve bu maddelerin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binalı Yıldırım tarafından sözlü ve görsel anlatımları ile 15 Temmuz’da yaşananların ilgili video içeriklerinin, sinema tadında sine-vizyon gösterimleri şeklinde 105 (yüz) kişilik tam donanımlı oturma alanından oluşan salon düzeni bulunan “TÜRKİYE GENÇLİK ve SPOR TEŞKİLATI CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ’NE EVET DİYOR” “MİLLET DEVLET OLUYOR” yazıları olan EVET TIR’ımızla birçok ilimizin ünlü meydanlarında neden EVET demeliyiz Sine-vizyonları gösteriminde bulunulmuştur.

Bahse konu EVET TIR’ımızla sırasıyla Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Ankara-Keçiören, Kırıkkale, Kırşehir, Ankara-Kahramankazan, Ankara-Akyurt il ve ilçelerinde halka referandum sürecinde neden “EVET” demeliyiz konusunda sine-vizyon sunumları yapılmıştır.

Afişler, kitapçıklar, atkılar, anahtarlıklar yapıp elimizin ulaştığı tüm vatandaşlara dağıtılmıştır.

Bir Sivil Toplum Kuruluşu TGT tüm bunları neden yapmıştır?

Bizler “TEK MİLLET, TEK DEVLET, TEK VATAN ve TEK BAYRAK” ülküsünü güden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve vatanımız için hiçbir beklenti içerisinde olmadan, tamamen gönüllü insanların destekleriyle karınca misali yolumuz belli olsun bilinsin diye ülkemizin geleceği için bu değerleri misyon edinilmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “YALNIZIM” dediği gün TGT olarak yanındayız. Arkandayız. Ölümüne sokaklardayız. Mesajı verilmiştir.

Özellikle 17-25 Aralık operasyonlarından sonra gönüllülük esasına göre Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm içtenlik ve samimiyetiyle karınca-kararınca tam destek vermiş ve çizmiş olduğu ülküden asla sapmamıştır.

Tek sevdası Türkiye olan ve ülkemizin bu zorlu sürecinde vatanımıza ve bu vesileyle Cumhurbaşkanımıza hizmet etmek için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır durumda beklemektedir.